środa, 1 lipca 2015

Wylaczyc mnie? jak on moze

Emocje - to jedna  z rzeczy, o których powinniśmy się uczyć w szkole...Uczyć i to bardzo dokładnie. Och, ileż by to nam zaoszczędziło problemów, kłótni i nieporozumień ;)
Analizując mózg kobiety i mężczyzny ( z książki  "Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map", Allan i Barbara Pease)
 

Po lewej - "emocje u mężczyzn", po prawej - "emocje u kobiet". Jak widać - u mężczyzn emocje koncentrują się w dwóch miejscach, a u kobiet rozlewają się na całość mózgu.
Rysunek pokazuje w jaki sposób emocje odczuwają kobiety i mężczyźni. Przekładając na nasz język,  gdy kochamy, , czujemy to w każdej sekundzie i w każdej swojej myśli. Podczas każdej rzeczy, którą się zajmujemy, cały czas czule myśląc właśnie o nim, o chwilach spędzonych razem, o przyszłości, o rozmowach, gestach...o wszystkim...On jest naszą myślą...
Tymczasem On gdy kocha,  robi to w zupełnie inny sposób. Potrafi "wyłączyć" myślenie o nas i skoncentrować się całkowicie na tym, co ma akurat do zrobienia. Jak on tak może, prawda kochane?? Wyłączyć Nas?? hmmm... ;)
W książce napisano tak: Emocje u kobiet mogą Łączyć się jednocześnie z innymi funkcjami mózgu. Oznacza to, że może płakać, jednocześnie zmieniając koło w samochodzie. Tymczasem dla mężczyzny wymiana koła jest próbą jego umiejętności rozwiązywania problemów.
Dlatego kobiety i mężczyźni czasem nie potrafią się dogadać. Bo kobieta, która przez cały czas myśli o czymś, oczekuje, że mężczyzna też o tym samym myśli i tez przez cały czas. Więc jeżeli mężczyzna nie dzwoni przez kilka godzin, to kobieta wysnuwa wniosek, że on nie jest już w niej zakochany. Gdy tymczasem on po prostu skoncentrował swoje dwie plamki emocji na czymś zupełnie innym.
Spotkałyście się kiedyś z takim uczuciem?? Ha, pewnie nie raz...Nie raz zastanawiałyście się czemu nie dzwoni, czemu nie pisze...czy już przeminęłyśmy?? A tu, proszę...On nas najzwyczajniej “wyłączył” na jakiś czas...Jednakże, gdy kładzie się wieczorem do łóżka, zamyka oczy, jestem pewna, że właśnie o nas myśli...o naszym uśmiechu który go rozgrzewa, o dotyku który podnieca...
Więc włączmy swoja wyrozumiałość...To mężczyzna... ;) kochajmy go mimo wszystko ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz